A szöveg időállapota: 2009.IX.30. -
Időállapot váltás: 2009.IX.30. -


Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 25/2009. (IX.30.) rendelete

a helyi vállalkozások és nonprofit szervezetek önkormányzati költségvetési támogatási keretéről és felhasználásának részletes szabályairól szóló 4/2009. (II.27.) rendelet módosításáról

Karcag Városi Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló, többszörösen módosított 1990. évi LXV. tv. (továbbiakban: Ötv.) 16. § (1) bekezdésében biztosított felhatalmazás alapján, figyelemmel az Ötv. 1. § (6) bekezdés b) pontjában foglaltakra, a helyi vállalkozások és nonprofit szervezetek önkormányzati költségvetési támogatási keretéről és felhasználásának részletes szabályairól szóló 4/2009. (II.27.) rendelet (továbbiakban: Rendelet) módosításáról a következő rendeletet alkotja:

1. § (1) A Rendelet 4.§ (2) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

„b) a támogatási keret tárgyévet megelőző évi, a már megítélt támogatások folyósításához szükséges (feladattal kötött) pénzmaradványa,”

(2) A Rendelet 4.§ (3)-(4) bekezdései helyébe a következő (3)-(4) bekezdések kerülnek:

„(3) A támogatási keret adott évi bevétele és év végi, feladattal kötött maradványa nem vonható el, a következő költségvetési évre biztosítandó keret összegét növelő maradvány.

(4) Karcag Város Önkormányzata az (1) bekezdésben meghatározott támogatási kerethez a (2) bekezdés a) pontja szerinti, az éves költségvetési rendeleteiben eredeti előirányzatként biztosítandó önkormányzati támogatás összegét úgy határozza meg, hogy a kerethez nyújtott önkormányzati támogatás ezer Ft-ban meghatározott tárgyévi összege nem lehet kevesebb, mint a tárgyévet megelőző költségvetési évben realizált, millió Ft-ra kerekített iparűzési adóbevétel 10 %-a.”

2. § A Rendelet 5.§ (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„5. § (1) Karcag Város Önkormányzata a 3. §-ban meghatározott kedvezményezettek számára biztosított, a 4. § (1) bekezdésében meghatározott Foglalkoztatás Támogatási Keretből - e rendeletben foglaltak alapján - vissza nem térítendő pénzügyi támogatást nyújt:

a) a pályázat benyújtásának hónapja első napján állományban lévő alkalmazotti létszám továbbfoglalkoztatásának biztosításához,

b) a pályázat benyújtásának hónapja első napján állományban lévő alkalmazotti létszámának növeléséhez.”

3. § A Rendelet 6.§ (2) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés kerül:

„(2) A pályázó önhibáján kívüli, a külső gazdasági környezete negatív változásának hatására általa tervezett, a kérelem benyújtása hónapjának első napján állományban lévő alkalmazotti létszámának 10 %-os mértéket, de legalább 10 főt meghaladó mértékű csökkentésének megelőzése érdekében, mint különös méltánylást érdemlő esetben, támogatás pályázati eljáráson kívül, írásos kérelemre is adható.

4. § A Rendelet 8.§ (2)-(3) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(2) A Képviselő-testület a pályázatok és a 6.§ (2) bekezdésében meghatározott kérelem elbírálásáról határozattal dönt.

(3) A támogatás biztosítására vonatkozóan a támogatást igénybe vevő kedvezményezettel, az elbírálást követő 30 napon belül szerződést kell kötni. A szerződésben szabályozni kell a kapott támogatás jellegét, annak idejét, megszűnésének eseteit és a támogatást igénybe vevő kötelezettségeit.”

5. § A Rendelet 12.§ (2)-(3) bekezdései helyébe a következő (2)-(3) bekezdések lépnek:

„(2) Az a kedvezményezett, aki az e rendelet szerinti támogatást bármilyen jogcímen igénybe vette, és a támogatás igénybevételét követő két éven belül a tevékenységét, vagy a székhelyét Karcag városában megszüntette a támogatás teljes összegét a Ptk. 301. § (1) bekezdése szerinti kamattal egy összegben köteles visszafizetni.

(3) A kedvezményezett - a támogatás futamidejére vonatkozóan - olyan külön munkaügyi nyilvántartást (továbbiakban: munkaügyi nyilvántartás) köteles vezetni, mely ellenőrizhető módon, zárt rendszerben, a következőket tartalmazza: a támogatással foglalkozatott létszámkereten belül havi bontásban a munkavállalók neve, személyi és születési adatai (szül. hely, idő, anyja neve, lakcíme), munkába állás időpontja, továbbá - adott esetben - a munkaügyi központ igazolása a kiközvetítésről. A kedvezményezett a munkaügyi nyilvántartást negyedévente megküldi az Önkormányzat részére. Az Önkormányzat a többletlétszám meglétét, illetve a vállalt foglalkoztatás megtartását jogosult a kedvezményezett székhelyén vagy telephelyén is ellenőrizni.”

6. § A Rendelet 16.§ (2)-(7) bekezdései helyébe a következő (2)-(7) bekezdések lépnek:

„(2) Az (1) bekezdésben meghatározott foglalkoztatás megtartó támogatás alapja - az 5. § (1) bekezdésében rögzített rendelkezések figyelembe vételével - a kedvezményezettnél munkaviszonyban álló rész- és teljes munkaidős állományi létszámban lévő alkalmazottaknak a pályázat benyújtása hónapjában érvényes összesített bruttó alapbére.

(3) A foglalkoztatás megtartását segítő támogatás mértéke a (2) bekezdésben rögzített összesített bruttó alapbér (támogatási alap) után a kedvezményezett, mint munkáltató által fizetendő, őt terhelő járulék 50 %-a, de maximum kedvezményezettenként havonta 100 ezer Ft, és legfeljebb 12 hónapon belül 6 hónapon át.

(4) A foglalkoztatás megtartását segítő támogatás megítélésének további feltétele, hogy a kedvezményezett a pályázatában a támogatási időszak lejártát követően legalább további 6 hónapig vállalja a pályázata benyújtása hónapjának első napján meglévő alkalmazotti létszámnak megfelelő létszámú dolgozó munkaviszony keretében történő továbbfoglalkoztatását.

(5) A foglalkoztatás bővítő támogatás alapja a bővítésre tervezett létszámhoz kapcsolódó bruttó bér után fizetendő, a kedvezményezettet, mint munkáltatót terhelő járulékok összege, a támogatás mértéke pedig a támogatási alap 100 %-a, de maximum új munkavállalónként havonta 32 ezer Ft és legfeljebb 12 hónapon át.

(6) A foglalkoztatás bővítő támogatás igénybevételének feltétele, hogy a kedvezményezett a pályázatában a támogatási időszak lejártát követően legalább további 12 hónapig vállalja a belépő új munkavállalói létszám foglalkoztatását.

(7) Ugyanazon munkavállaló részmunkaidős továbbfoglalkoztatásához, illetve a pályázat benyújtása hónapjának első napján meglévő foglalkoztatotti létszám részmunkaidős foglalkoztatásával történő bővítéséhez (ugyanazon személy esetében) kizárólag egy kedvezményezett jogosult az e rendelet szerinti támogatások valamelyikét igénybe venni.”

7. § E rendelet a kihirdetésének napján lép hatályba, rendelkezéseit első alkalommal a 2009. évben nyújtandó támogatások esetében kell alkalmazni.

K a r c a g , 2009. szeptember 25.
Dr. Fazekas Sándor s. k. Rózsa Sándor s. k.
polgármester jegyző