A szöveg időállapota: 2013.II.1. - 2014.I.1.
Időállapot váltás: - 2004.II.10.
2004.II.11. - 2007.IV.5.
2007.IV.6. - 2007.XI.27.
2007.XI.28. - 2008.III.12.
2008.III.13. - 2009.IV.30.
2009.V.1. - 2009.IX.29.
2009.IX.30. - 2011.V.25.
2011.V.26. - 2011.IX.30.
2011.X.1. - 2013.I.31.
2013.II.1. - 2014.I.1.
2014.I.2. -


Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 13/2004. (II.11.) önkormányzati rendelete

a pénzben és természetben nyújtott szociális ellátásokról

Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 14/2005. (IV.16.) rendeletével, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 25/2005. (IX.28.) rendeletével, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 6/2006. (III.01.) rendeletével, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 19/2006. (VI.28.) rendeletével, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendeletével, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 28/2007. (IX. 28.) rendeletével, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 8/2008. (III.13.) rendeletéve, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 16/2009. (V.01.) rendeletével, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 26/2009. (IX.30.) rendeletével, a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2011. (V.26.) rendeletével a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 24/2011. (IX.30.) önkormányzati rendeletével és a 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendeletével módosított szöveg

Karcag Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló, többször módosított 1993. évi III. törvény (továbbiakban: Sztv.) 25. § (3) bekezdésében és 26. §-ában kapott felhatalmazás alapján az önkormányzat által pénzben és természetben nyújtott szociális ellátásokról az alábbi rendeletet alkotja:

I. fejezet

Általános rendelkezések

A rendelet hatálya

1. §1 (1) A rendelet hatálya kiterjed a (2) bekezdésben foglalt eltéréssel a Karcag városban élő

a) magyar állampolgárokra,

b) bevándorlási engedéllyel rendelkező személyekre,

c) letelepedési engedéllyel rendelkező személyekre,

d) a magyar hatóság által menekültként elismert személyekre,

e) hontalanokra.

(2) Az önkormányzat - tekintet nélkül hatáskörre és illetékességre - az arra rászorulónak átmeneti segélyt, étkezést, szállást biztosít, ha ennek hiánya a rászorultnak az életét, testi épségét veszélyezteti.

(3)2

(4)3

Hatásköri rendelkezések

2. §4 (1) Karcag Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az Sztv.-ben meghatározott feltételek szerint

átmeneti segélyt

temetési segélyt, mint pénzbeli ellátást állapít meg.

(2) Az átmeneti segély természetbeni szociális ellátásként is megállapítható e rendelet 13. §-ában meghatározottak szerint.

(3) A Képviselő-testület

a) az átmeneti segéllyel

b) temetési segéllyel, valamint

c) az a-b) pontban meghatározott jogosulatlanul igénybevett ellátás megtérítésére kötelezéssel kapcsolatos feladat és hatáskörök gyakorlását a Polgármesterre ruházza át.

Eljárási rendelkezések

3. § (1) Az e rendeletben szabályozott pénzbeli és természetbeni szociális ellátások iránti kérelmet a Polgármesteri Hivatal Igazgatási és Szociális Irodájában lehet előterjeszteni.

(2)5 A szociális ellátások iránti kérelmek benyújtásához szükséges- a pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006. (III. 27.) Korm. rendeletben (továbbiakban Korm.r.) meghatározott - formanyomtatványok a Polgármesteri Hivatal Igazgatási és Szociális Irodáján igényelhetők.

(3)6 A szociális ellátásra való jogosultság megállapításakor a jövedelemszámítás tekintetében a Sztv. eljárási rendelkezéseit kell alkalmazni.

4. § (1) Amennyiben a kérelemben, valamint a jövedelem-nyilatkozatban és igazolásokban szereplő adatok valódisága felől kétség merül fel, környezettanulmányt lehet készíteni.

(2) Nem kell környezettanulmányt készíteni a kérelmezőről, ha az életkörülményeiben az önkormányzat hivatalos tudomása vagy már bármely más ügyben folyt környezettanulmány alapján nem feltételezhető lényeges változás.

(3) A szociális ellátásban részesülő a jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül köteles értesíteni az ellátást megállapító szervet. Az értesítés a Polgármesteri Hivatal Igazgatási és Szociális Irodáján keresztül is megtehető.

5. § (1)7 A megállapított ellátások kifizetése és folyósítása a Polgármesteri Hivatal házipénztárán keresztül, vagy postautalványon, a pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006. (III.27.) Korm. rendeletben meghatározottak alapján utólag minden hónap 5-éig történik.

(2)8 A megállapított támogatások, segélyek folyósításának módja:

postai átutalás, de rendkívüli indokolt esetben (betegség, kórházi kezelés) házi pénztárból kerül kifizetésre.”

6. §9

7. §10 (1) Ha a hatáskör gyakorlója a hatáskörébe tartozó szociális ellátás megtérítését rendeli el, akkor az Sztv. 17. § alapján kell eljárni.

(2)11

(3)12

II. fejezet

Pénzbeli ellátások

Időskorúak járadéka13

8. §14

Rendszeres szociális segély

Aktív korúak ellátása

9. §15 (1) A rendszeres szociális segélyben részesülő személyek vonatkozásában az együttműködésre kijelölt szerv a Karcagi Többcélú Kistérségi Társulás Szociális Szolgáltató Központ ( 5300 Karcag, Püspökladányi u. 33., továbbiakban : KTKTSZSZK.)

(2) A rendszeres szociális segélyre jogosult személy - az egészségkárosodott személy kivételével - a segély folyósításának feltételeként köteles együttműködni az (1) bekezdésben megjelölt szervvel, illetve az általuk meghatározott esetekben egyéb szervezetekkel.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott személy az együttműködés keretében köteles:

a) A Sztv.-ben foglalt kötelezettségének eleget tenni,

b) a KTKTSZSZK-tal rendszeres kapcsolatot tartani, az általuk előírt időpontban megjelenni.

(4) Amennyiben a rendszeres szociális segélyben részesülő személy az együttműködési kötelezettsége teljesítésében ténylegesen akadályozott, ennek okát köteles haladéktalanul bejelenteni a KTKTSZSZK-nak. Az akadályoztatás megszűnését követő 8 napon belül köteles az akadályoztatást hitelt érdemlő módon igazolni, melynek megalapozottságát a KTKTSZSZK. köteles megvizsgálni.

(5)16 A KTKTSZSZK. a külön jogszabályban meghatározott feladatain túl- a Korm.r. 17. § (11)-(14) bekezdésében meghatározott feladatokat látja el.

(6) A beilleszkedést segítő programok típusai:

a) a rendszeres szociális segélyben részesülő személy saját erőforrásainak feltárására irányuló egyéni programok,

b) mentálhigiénés életmódot formáló programok,

c) munkavégzésre felkészítő és integráló programok,

d) csoportos önsegítő és képességfejlesztő programok,

e) álláskeresési technikák, pszichológiai tanácsadás, csoportos foglalkoztatás,

f) segítségnyújtás képzéshez, átképzéshez, különösen az általános iskolai végzettség és az első szakképesítés megszerzéséhez,

g) más ellátásba juttatás.

(7) Együttműködési kötelezettség megszegésének minősül, ha a rendszeres szociális segélyben részesülő személy számára felróható okból:

a) jogosultságot megállapító határozat jogerőre emelkedését követő 15 napon belül nyilvántartásba vétele céljából nem jelenik meg a KTKTSZSZK-nál,

b) az együttműködési megállapodásban foglaltaknak nem tesz eleget,

c) a beilleszkedést segítő program bármely pontjában foglaltaknak nem tesz eleget,

d) akadályoztatása okát az előírt határidőben nem jelenti, vagy azt hitelt érdemlően igazolni nem tudja,

e) a beilleszkedést segítő programban meghatározott szervezetekkel a kapcsolatot nem veszi fel, vagy az általuk meghatározott időpontban nem jelenik meg,

f) ha a KTKTSZSZK-nál, vagy a beilleszkedési programban meghatározott szervezeteknél a kijelölt időpontban ittas vagy bódult állapotban jelenik meg.

(8) Az együttműködési kötelezettség elmulasztása esetén a KTKTSZSZK minden alkalommal soron kívül vizsgálja a mulasztás okát, s amennyiben az a rendszeres szociális segélyben részesülő személy számára felróható, úgy az együttműködési kötelezettség megszegésének kimondását haladéktalanul köteles jelezni.

9/A. § (1)17 Az aktív korúak ellátásán belül a foglakoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultság fennállásának egyéb feltételeként - az Sztv. 33. §-ában meghatározott feltételeken túl - a jegyző vizsgálhatja az ellátásra jogosult lakókörnyezetének rendezettségét. A lakókörnyezet akkor rendezett, ha a foglalkoztatást helyettesítő támogatást18 kérelmező, illetve az ellátás jogosultja az általa életvitelszerűen lakhatásra használt lakás vagy házas ingatlant

a) a közegészségügyi szempontoknak megfelelő tiszta állapotban tartja,

b) a lakás vagy házas ingatlant lehetőségeihez mérten, a rendeltetésszerű használhatóság biztosítása érdekében karbantartja,

c) a lakóházas ingatlanhoz tartozó telekrészt az általános elvárásoknak megfelelő rendezett, művelt vagy gyommentes állapotban tartja,

d) a lakóházas ingatlan előtti telek határától az úttest vonaláig, de legfeljebb 10 méteres sávban elhelyezkedő közterület gondozását, szemét és gyommentesítését biztosítja.

(2)19 A jegyző amennyiben úgy ítéli meg a foglalkoztatást helyettesítő támogatás megállapítására irányuló kérelem benyújtását követő 10 napon belül, a jogosultság fennállása esetén pedig a felülvizsgálat során a KTKTSZSZK, valamint esetenként a Cigány Nemzetiségi Önkormányzat bevonásával győződik meg a lakókörnyezet rendezettségéről.

(3)20 Amennyiben a jegyző a (2) bekezdés alapján a lakókörnyezet rendezettségét vizsgálja, és az, az (1) bekezdésben foglalt feltételeknek nem felel meg, 5 napos határidő tűzésével felhívja a kérelmezőt, illetve az ellátás jogosultját - az elvégzendő tevékenységek konkrét megjelölésével - a kifogásolt hiányosságok felszámolására, melynek teljesítéséről ismételt helyszíni szemle során a KTKTSZSZK, valamint esetenként a Cigány Nemzetiségi Önkormányzat bevonásával győződik meg.

(4) Aki a lakókörnyezete rendezettségét a kitűzött határidőig nem biztosítja, annak foglalkoztatást helyettesítő támogatás21 nem állapítható meg, illetve az Sztv. 34. § (2) bekezdése, valamint a 36. § (2) bekezdésében foglaltakon túl meg kell szüntetni az aktív korúak ellátására való jogosultságát annak a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra22 jogosult személynek, aki ezen rendelet 9/A. §-ában foglalt kötelezettségét nem teljesíti, vagy felszólítás ellenére nem gondoskodik annak fenntartásáról.

(5)23

(6) Az ellenőrzést végző a hozzá érkezett megkeresést követő 5 napon belül köteles az ellenőrzést elvégezni, és annak eredményét írásban közölni.

Lakásfenntartási támogatás

10. §24 (1) A jegyző25 kérelemre normatív lakásfenntartási támogatást állapít meg az Sztv. 38. § (2) és (8) bekezdésében meghatározott feltételeknek megfelelő jogosultaknak.

(2)26

(3)27

(4)28

(5) 29A normatív lakásfenntartási támogatás összegének kifizetését havonta utólag

a) közüzemi szolgáltatás díjához nyújtott támogatás esetén a szolgáltató számlájára történő átutalással,

b) egyéb lakásfenntartási kiadások támogatása esetében a kérelmező részére történő kifizetéssel kell teljesíteni.

(6) A lakásfenntartási támogatás megállapítása iránti kérelmet formanyomtatványon kell az Igazgatási és Szociális Irodához benyújtani.

(7) A lakásfenntartási támogatás iránti kérelemhez a külön jogszabályban (63/2006. (III.27.) Korm. rendelet 20. § (2) bekezdése) meghatározottakon túl csatolni kell a közüzemi szolgáltatók számláját, a bérleti, albérleti szerződést, továbbá igazolást a magasabb összegű családi pótlék, vagy fogyatékossági támogatás megállapításáról.

(8) A támogatás iránti kérelmet az év során folyamatosan lehet benyújtani.

(9) A támogatást egy évre kell megállapítani azon hónap első napjától, amikor a kérelmet benyújtották.

Ápolási díj

11. §30

Átmeneti segély

12. § (1)31 A Polgármester átmeneti segélyben részesíti azokat a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan, vagy tartósan létfenntartási gondokkal küzdő személyeket, akiknek a családjában az egy főre számított havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át, egyedül élő esetén annak 200 %-át..

(2) Elsősorban azokat a személyeket indokolt átmeneti segélyben részesíteni, akik önmaguk, illetve családjuk létfenntartásáról más módon nem tudnak gondoskodni, vagy alkalmanként jelentkező többletkiadások, különösen betegség, elemi kár miatt anyagi segítségre szorulnak.

(3) Kivételes méltánylást érdemlő esetben hivatalból vagy kérelemre évente legfeljebb egy alkalommal állapítható meg átmeneti segély.

(4) A (3) bekezdés alkalmazásában kivételes méltánylást érdemlő eset:

a) a hosszabb kórházi ápolással járó tartós táppénzes állomány,

b) a súlyos, 3 hónapot meghaladó ápolást igénylő betegség,

c) baleset, melynek gyógyulási időszaka a 3 hónapot meghaladja.

(5) A (3) bekezdésben foglalt esetben az egy főre jutó havi családi jövedelemhatár számításánál az (1) bekezdésben meghatározott összegtől legfeljebb 200 %-kal el lehet térni.

(6) A (3) bekezdésben foglalt esetben az átmeneti segély összege a (7) bekezdésben meghatározott összeget legfeljebb 200 %-kal meghaladhatja.

(7) Az átmeneti segély egyszeri összege nem lehet kevesebb 1.000,- Ft-nál, de nem haladhatja meg a mindenkori saját jogú öregségi nyugdíjminimum összegét.

(8) Az átmeneti segélyt vissza nem térítendő támogatásként kapja a rászoruló.

13. § (1) Az átmeneti segélyt elsősorban természetbeni ellátás formájában kell nyújtani.

(2) Az átmeneti segély természetbeni formája lehet:

a) vásárlási utalvány,

b) gyógyszertámogatás,

c) közüzemi díjak vagy egy részének kifizetése,

d) intézményi térítési díjak vagy ezek egy részének kifizetése.

(3) A vásárlási utalvány a jogosultat alapvető élelmiszer, mosó-, tisztítószerek, ruhanemű, tanszerek, gyógyszerek és tüzelő vásárlására jogosítja fel. A vásárlási utalvány az azon feltüntetett személyi igazolvánnyal együtt érvényes, közokiratnak minősül. A vásárlási utalvány minden olyan kereskedelmi egységben beváltható, amellyel a Polgármester szerződést kötött.

(4) A vásárlási utalvány 1.000,- és 5.000,- Ft-os címletekben, címletenként eltérő színben, nyomdai előállítással készül, mely tartalmazza:

a) az utalvány értékét és sorszámát,

b) a kibocsátó önkormányzat nevét, az utalvány “Vásárlási utalvány” elnevezését és névértékét, az utalvány alapján vásárolható árucikkeket, érvényességi időt, a határozat számát, a kiállítás keltét, a kiállító aláírását, a Polgármesteri Hivatal bélyegzőjét,

c) a jogosult nevét és címét.

(5) A vásárlási utalvány előre sorszámozott, szigorú számadású nyomtatványként kezelendő.

(6)32 A fel nem használt vásárlási utalványt az érvényességének lejártától számított 1 hónapon belül az utalványt kiadó újra érvényesíti.

(7) A gyógyszertámogatást, a közüzemi díjak és az intézményi térítési díjak kifizetésére szolgáló összeget a kérelemben és a határozatban megjelölt gyógyszert kiadó gyógyszertárhoz, a közüzemi szolgáltatást végző szervhez, illetve az intézményhez kell átutalni.

Temetési segély

14. § (1) A Polgármester temetési segélyt állapít meg annak, aki az elhunyt személy eltemettetéséről gondoskodott

a) annak ellenére, hogy arra nem volt köteles, vagy

b)33 tartásra köteles hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti, és akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át, egyedül élő esetén annak 200 %-át, és aki nem részesült a hadigondozásról szóló 1994. évi XLV. törvény alapján temetési hozzájárulásban.

(2) A temetési segély összege nem lehet kevesebb a helyben szokásos, legolcsóbb temetés 10 %-ánál, de nem haladhatja meg annak 50 %-át.

(3) A helyben szokásos legolcsóbb temetés összege 100.000,- Ft.

(4) 34A temetési segély iránti kérelmet a haláleset bekövetkeztétől számított 60 napon belül lehet benyújtani.

(5) A kérelemhez, a kérelem benyújtásával egyidejűleg mellékelni kell a temetés költségeiről a segélyt kérő vagy egy háztartásban élő családtagja nevére kiállított számlák eredeti példányát, valamint ha a haláleset helye szerint nem Karcag város Önkormányzata lenne illetékes, be kell mutatni az elhunyt halotti anyakönyvi kivonatát is.

III. fejezet

Természetben nyújtott szociális ellátások

Köztemetés35

15. §36

Közgyógyellátás

16. §37 (1) Karcag Város Önkormányzat Jegyzője 2006. július 01-jétől közgyógyellátásra való jogosultságot biztosít annak a szociálisan rászoruló személynek, akinek az a) és b) pontok szerinti jogosultsága együttesen fennáll:

a) az egy főre számított havi családi jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át, egyedül élő esetén annak 250 %-át nem haladja meg,

b) a havi rendszeres gyógyító ellátás költségeinek mértéke a mindenkori öregségi nyugdíj összegének 25 %-át eléri, vagy meghaladja.

(2)38

Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság39

17. § 40

IV. fejezet

Átmeneti rendelkezések41

Munkanélküliek jövedelempótló támogatása42

18. §43

V. fejezet

Záró rendelkezés

19. § (1) Ez a rendelet a (2) bekezdésben foglalt kivétellel kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő ügyek elbírálásánál is alkalmazni kell, ezzel egyidejűleg Karcag Város Önkormányzata 16/1994. (V.25.), a 15/1995. (III.29.) Ök. számú, 20/1995. (V.31.) Ök. számú, 30/1995. (XI.01.) Ök. számú, 28/1996. (IX.25.) Ök. számú, 12/1997. (III. 26.) Ök. számú, 23/1997. (V. 28.) Ök. számú, 10/2000. (IV. 26.) Ök. számú, 19/2000. (VII. 13.) Ök. számú, 34/2002. (XII. 18.) Ök. számú, 11/2003. (VII. 01.) Ök. számú és a 28/1993. (VIII. 25.) Ök. számú rendelete a szociális igazgatásról és a szociális ellátásról szóló 1993. évi III. tv. végrehajtásáról, illetve a 25/1993. (VI. 09.) sz., 18/1995. (IV. 26.) sz., a 31/1995. (XI.01.) Ök. sz., a 18/1998. (IV.29.) Ök. sz. , a 11/2000. (IV.26.) Ök. sz. és a 17/1993. (IV. 14.) sz. rendelete a Képviselő Testület hatáskörének átruházása a polgármesterre az 1993. évi III. tv-ből (A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról) adódó feladatokból hatályát veszti.

(2) 44

K a r c a g, 2004. január 19.
Dr. Fazekas Sándor s. k. Rózsa Sándor s. k.
polgármester jegyző


1
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 26/2009. (IX.30.) rendelet 1. § -a
2
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 26/2009. (IX.30.) rendelet 2. §-a
3
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 26/2009. (IX.30.) rendelet 2. §-a
4
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 1. §-a
5
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 2. §-a
6
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 8/2008. (III.13.) rendelet 2. §-a
7
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 3. §-a
8
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 6/2006. (III.1.) rendelet 2. §-a
9
Hatályon kívül helyezte Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 4. §-a
10
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 3. §-a
11
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 4. §-a
12
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 4. §-a
13
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 6. §-a
14
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 6. §-a
15
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 16/2009. (V.01.) rendelet 2. §-a
16
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 5. §-a
17
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I..31.) önkormányzati rendelet 6. §-a
18
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 24/2011. (IX.30.) rendelet 1. §-a
19
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 7. §-a
20
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 7. §-a
21
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 24/2011. (IX.30.) rendelet 1. §-a
22
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 24/2011. (IX.30.) rendelet 1. §-a
23
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 8. §-a
24
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 24/2011. (IX.30.) rendelet 2. §-a
25
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 9. §-a
26
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 10. §-a
27
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 10. §-a
28
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 10. §-a
29
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 11. §-a
30
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 12. §-a
31
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 10. §-a
32
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 13. §-a
33
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 19/2006. (VI.28.) rendelet 6. §-a, melynek rendelkezéseit 2006. július 1-jétől kell alkalmazni.
34
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013. (I.31.) önkormányzati rendelet 14. §-a
35
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 11. §-a
36
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 11. §-a
37
Módosította a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 19/2006. (VI.28.) rendelet 7. §-a, melynek rendelkezéseit 2006. július 1-jétől kell alkalmazni.
38
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 28/2007. (IX.28.) rendelet 1. §-a
39
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 12. §-a
40
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 12. §-a
41
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 13. §-a
42
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 13. §-a
43
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 11/2007. (IV.06.) rendelet 13. §-a
44
Hatályon kívül helyezte a Karcag Város Önkormányzata Képviselő Testületének 6/2006. (III.1.) rendelet 8. §-a