A település díjai
Díszpolgári cím
Karcag Város DíszpolgáraiÉvszám Díjazott |
---|
1991 Kántor Sándor Kossuth-díjas fazekas (elhunyt) |
1991 Dr. Varga József nyugalmazott igazgató, nyelvtanár (elhunyt) |
1991 Dr. Németh Gyula turkológus (posztumusz) |
1992 Dr. Orosz Pál plébános, hittanár (posztumusz) |
1993 Dr. Csávás István nyugalmazott középiskolai tanár (elhunyt) |
1994 Györfi Sándor Munkácsy- és Mednyánszky-díjas szobrászművész Prof. Dr. Györffy István néprajztudós (posztumusz) |
1999 Dr. Györffy György ny. egyetemi tanár (elhunyt) |
2000 Dr. Bellon Tibor egyetemi tanár (elhunyt) |
2001 Dr. Pintér Sándor címzetes egyetemi tanár |
2002 Benyovszki Lajos Székelykeresztúr város polgármestere Hargita megye, Románia |
2003 Prof. Dr. H. Tóth Imre a Szegedi József Attila Tudományegyetem nyugalmazott professzora (elhunyt) |
2004 Gergely János Széchenyi-díjas akadémikus (elhunyt) |
2005 Avram Hershko (Herskó Ferenc) professzor, kémiai Nobel-díjas akadémikus Izrael |
2007 Wolf László, OTP Bank Nyrt. vezérigazgató-helyettes Bp. |
2014 dr. Székely István |
2018 Varga Mihály pénzügyminiszter |
2019 Dr. Fazekas Sándor országgyűlési képviselő |
2020 Dobos László polgármester (posztumusz) |
2021 Zakariás István Szepsi volt polgármestere |
2022 Csíkos Sándor Kossuth- és Jászai Mari díjas színművész |
Évszám Díjazott |
---|
1991 F. Szabó Mihály fazekas (elhunyt) |
1991 Daruka István tanuló |
1992 Dr. Udvardy Tibor Kováts Mihály Baráti Társaság társelnöke, USA |
1992 Kása József építész (posztumusz) |
1993 Hitter Piroska nyugalmazott pedagógus (elhunyt) |
1993 Bende János nyugalmazott lakatosipari mester (elhunyt) |
1994 ifj. Szabó Mihály fazekas, a Népművészet Mestere (elhunyt) |
1994 Balla András sportoló |
1994 Demjén Lajosné nyugalmazott pedagógus (elhunyt) |
1995 Szepesváry Gábor nyugalmazott középiskolai tanár (elhunyt) |
1995 Dr. Mohai Ferenc főorvos (posztumusz) |
1996 Bod László festőművész (elhunyt) |
1996 Kun Gazda Ferenc fazekas, népi iparművész (elhunyt) |
1996 Törő Erzsébet zenetanár |
1997 B. Major László nyugalmazott középiskolai tanár (elhunyt) |
1997 Filep István az 1956-os forradalom és szabadságharc Karcagi Forradalmi Tanács titkára (elhunyt) |
1997 néhai Dr. Clemens Marcell sebész főorvos (posztumusz) |
1999 Dr. Hazay Béla volt kerületi főállatorvos (posztumusz) |
2000 Futó Imre agrármérnök (posztumusz) |
2001 Dr. Csontos Imre a Debreceni Agrártudományi Egyetem Karcagi Kutatóintézete nyugalmazott kutatója |
2001 Dr. Kapocsi István a Debreceni Agrártudományi Egyetem Karcagi Kutatóintézete nyugalmazott kutatója |
2002 Sipos Antal a Zeneiskola igazgatója |
2003 Dr. Sántha József ny. osztályvezető főorvos |
2004 Szöllősi János Karcagi Öregdiákok Baráti Köre elnöke, Budapest (elhunyt) |
2005 Dr. Józsa Árpád a DAC karcagi kutatóintézetének ny. igazgatója |
2005 Id. Kurucz István a Karcagi Ipartestület tiszteletbeli elnöke (elhunyt) |
2007 Galsi János, plébános |
2008 dr. Fazekas Mihály, nyugalmazott muzeológus (elhunyt) |
2008 dr. Nagy Sándor, baleseti sebész (posztumusz) |
2010 Dr. Zsembeli József, a Kátai Gábor Kórház nyugalmazott főigazgatója |
2011 Prof. dr. habil Blaskó Lajos, DE AMTC Karcagi Kutatóintézet főigazgatója |
2014 Gaál László (posztumusz) |
2018 Fülöp Gábor AgroSprint Kft. ügyvezető |
2022 Hodos Julianna a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal hivatalvezetője |
2023 Fülöp Gáborné, az Agrospint Kft. ügyvezető igazgatója |
2023 Szabó István, a KMKK Középkelet-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. nyugalmazott vezérigazgatója |
Évszám Díjazott |
---|
2004 Hornyák Róza Stefánia karmelita nővér |
2004 Kun Józsefné kertész, művezető |
2004 Oroszi Sándor ny. agronómus, volt önkormányzati képviselő |
2005 dr. Cseppentő Róza nyugalmazott csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos |
2005 Oláh Kálmán a Karcagi Ferro Metál Kft. ügyvezető igazgatója |
2005 Soós Géza testnevelés-történelem szakos tanár |
2006 Dr. Fekete Emília háziorvos |
2006 Dr. Kun Károly reumatológiai, balneológiai szakfőorvos |
2006 Gombos Imre író-műfordító |
2007 Babochay György, nyugalmazott agrármérnök |
2007 Szamosszegi Bodó Sándor, festő, szobrász, éremművész |
2008 Kapcsándiné dr. Abonyi Katalin, jogtanácsos Polg.Hiv. |
2008 Kálmán Imréné, rendezvényszervező |
2008 Szatmári János, EURÓ Kft. ügyvezető-igazgató |
2009 Fodor István, sakkozó |
2009 Dr. Sütő Mihályné Balla Klára, nyugalmazott pedagógus |
2009 Szerepi Nagy Attila, múzeumi teremőr |
2010 Dr. Fedor Tibor, Oktatási és Kulturális Minisztérium főosztályvezető-helyettese |
2010 Gál Andrásné óvodapedagógus |
2010 Nyíriné Kátai Katalin tanító, Kováts Mihály Általános Iskola |
2011 Márkus János nyugalmazott főmolnár |
2011 Karcagi Birkafőzők Baráti Társasága |
2011 Mészáros Zsoltné Essen Kft. alapítója |
2012 Szendrei József labdarúgó |
2012 dr. Borsos Anikó tiszti főorvos |
2012 Sz. Nagy István fazekasmester |
2013 Dr. Zsembeli József kutatói főmunkatárs |
2013 Szentesi Lajos főgondnok |
2013 Varjú Mátyás kovácsmester |
2014 Bernd Hübner Schwazrheide polgármestere |
2015 Laczik Dénes Imréné egyesületi elnök |
2016 Perge Tibor rendezvényszervező |
2016 Bene Sándor emeritus nagykunkapitány |
2019 Orvos-Tóth Endre Sándor |
2019 Szentesi Lajos Lászlóné OTP Bank karcagi fiókjának vezetője |
2020 Szathmári Lajosné |
2020 Plósz Csilla intézményvezető |
2021 Andrási Mihály fafaragó |
2022 Tyukodi László fafaragó (posztumusz) |
2022 Elek Eszter a Karcagi Polgármesteri Hivatal nyugalmazott tisztviselője |
2023 Ács András, lótenyésztő |
2023 Karcagi Polgárőr Egyesület |
Évszám Díjazott |
---|
2009 "Karcagért" Közalapítvány |
2009 Utolsó Nomádok Motor Klub Egyesület |
2011 Nagy János Család 2005 Kft. tulajdonosa |
2012 Kátai Gábor Alapítvány |
2015 "Varga József Nyelvtanulás" Alapítvány |
2017 Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Mozgássérültek Egyesülete Karcagi Csoport |
2018 Budai Antalné a Kátai Gábor Kórház osztályvezető ápolója |
2018 Vasárnapi Iskola karcagi szervezete |
2020 Béres Attila, Laboncz János, Lévai Ferenc, Szatmári Zoltán |
2021 Magyar Máltai Szeretetszolgálat Karcagi Csoportja |
2021 Tisza-tavi Keresztyén Polgári Kör |
2022 Németh Imréné a Mozgássérült Egyesület Karcagi Csoportjának vezetője |
2023 Országos Nyugdíjas Polgári Egyesület Karcagi Szervezete |
2023 Rákbetegek Országos Szervezetének Karcagi Csoportja |
Évszám Díjazott |
---|
2011 dr. Csala Anikó, igazgatási és szociális irodavezető |
2012 Domokos Gyula kirendeltségvezető |
2019 Pandur Zoltán Benjáminné |
2021 Nagyné Major Mária |
2023 Pintér József, a Karcagi Polgármesteri Hivatal nyugalmazott gondnoka |
Évszám Díjazott |
---|
1994 Orosz István tanuló |
1994 Barna Nelli tanuló |
1994 Varga Sándor tanuló |
1994 Kundra Anna tanuló |
1995 Hajdu Sándor tanuló |
1995 Czepán Csilla tanuló |
1996 Szilágyi Szilvia tanuló |
1997 Szendrei Zoltán tanuló |
1997 Dedinszki Dóra tanuló |
1997 Farkas Béla tanuló |
1997 Szabó Imre tanuló |
1998 Németh Annamária |
1998 Nagy Barna tanuló |
1998 Kapusi Gábor tanuló |
1998 Paksi Lajos tanuló |
1999 Bene Kinga tanuló |
1999 Mészáros Éva tanuló |
1999 Kovács János tanuló |
1999 Kónya László tanuló |
2000 Futó Lajos tanuló |
2000 Kapusi Lajos tanuló |
2000 Dedinszki Dóra tanuló |
2001 Kun Ferenc tanuló |
2001 Dedinszki Csaba tanuló |
2001 Magyar Gábor tanuló |
2002 Mándi Gábor tanuló |
2002 Futó Zsolt tanuló |
2002 Szabó Katalin tanuló |
2002 Varga László tanuló |
2003 Halász Lilla tanuló |
2003 Király Noémi tanuló |
2003 Kapusi Gábor tanuló |
2004 Bukovszki Beatrix tanuló |
2004 Nagy Renáta tanuló |
2004 Kapusi Lajos tanuló |
2005 Illés Tóth Mariann tanuló |
2005 Dedinszki Csaba tanuló |
2006 Fekete Antal tanuló |
2006 Kele János tanuló |
2006 Varga Zsófia tanuló |
2006 Futó Zsolt tanuló |
2007 Raczkó Viktória tanuló |
2007 Csináth Ádám tanuló |
2007 Futó Tamás tanuló |
2007 Nuriev Renáta tanuló |
2008 Szepesi Balázs tanuló |
2008 Balajti Erika tanuló |
2008 Hodos Anett tanuló |
2009 Koncz Dávid tanuló |
2009 Berki Krisztina tanuló |
2009 Szemeti Anna tanuló |
2010 Madarász Roland tanuló |
2010 Egyed Gábor tanuló |
2010 Kovács Márk Zsombor tanuló |
2011 Koncz Tibor tanuló |
2011 Székely Dávid tanuló |
2011 Kerekes Hajnalka tanuló |
2011 Oszlánczi Máté József tanuló |
2012 Egyed Viktória tanuló |
2012 Hidasi Dorottya Ildikó tanuló |
2012 Keserű Balázs tanuló |
2012 Szepesi Balázs tanuló |
2013 Lazányi Zoltán tanuló |
2013 Terjék Péter tanuló |
2013 Tóth Botond tanuló |
2014 Keserű Bálint tanuló |
2014 Magyari Diana Julianna tanuló |
2014 Örsi Imre tanuló |
2014 Papp Enikő tanuló |
2015 Egyed Judit tanuló |
2015 Tóth Gergely tanuló |
2015 Koncz Tibor tanuló |
2016 Czinege Tamás tanuló |
2016 Vajó Gergely tanuló |
2016 Lippai Anna Lilla tanuló |
2016 Szepesi Bence tanuló |
2017 Pataki Máté tanuló |
2017 Szőke Evelin tanuló |
2017 Pintér Ágnes tanuló |
2017 Tóth Zoltán tanuló |
2018 Kun László Ákos tanuló |
2018 Simon Máté tanuló |
2018 Lukács Gábor tanuló |
2018 Szabó Klaudia Amarillisz tanuló |
2018 Egyed Judit tanuló |
2019 Illés-Tóth Lotti tanuló |
2019 Kardos Panna tanuló |
2019 Dobos Levente tanuló |
2019 Tóth Gergely tanuló |
2019 Kálmán Melinda tanuló |
2020 Nagy Viktória Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium |
2020 Illyés Réka, Györffy István Katolikus Általános Iskola |
2020 Márki Laura, Karcagi Nagykun Református Általános Iskola |
2021 Palkó Zsolt KÁIAMI Kiskulcsosi Általános Iskola tanulója |
2021 Orosz Rita Karcagi Nagykun Református Általános Iskola tanulója |
2021 Papp Gábor Györffy István Katolikus Általános Iskola tanulója |
2021 Pataki Máté Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium tanulója |
2022 Pandur László a Györffy István Katolikus Általános Iskola tanulója |
2022 Illyés Péter a Györffy István Katolikus Általános Iskola tanulója |
2022 Kovács-Bocskay Vince Timur a Karcagi Nagykun Református Általános Iskola tanulója |
2022 Kiss Milán a Karcagi Nagykun Református Gimnázium tanulója |
2022 Gyökeres Mária Zsófia a Karcagi Nagykun Református Gimnázium tanulója |
2023 Nagy Zalán, a Györffy István Katolikus Általános Iskola tanulója |
2023 Varga Dominik, a Györffy István Katolikus Általános Iskola tanulója |
2023 Márki Linda, a Karcagi Nagykun Református Általános Iskola tanulója |
2023 Kardos Panna, a Karcagi Nagykun Református Gimnázium tanulója |
2023 Csontos Gergő, a Karcagi Nagykun Református Gimnázium tanulója |
Évszám Díjazott |
---|
1998 Mikola Miklósné nyugdíjas pedagógus |
1198 Szecskó Alfréd testnevelő tanár |
1999 Szepesi Tibor testnevelő tanár |
2000 Halászné Tollas Ildikó testnevelő tanár |
2001 Örlős Zoltán testnevelő tanár |
2002 Fodor Csaba testnevelő tanár |
2003 Laboncz János vállalkozó |
2004 Szabó István a Nógrád VOLÁN Igazgatósága elnöke |
2005 Szabados László KSE ügyvezető elnök |
2006 Fodor Károly pedagógus |
2007 Gyarmati Imre, edző |
2009 Jobbágyné Ungvári Sára, pedagógus |
2010 Kiss János pedagógus, Varró István Szakiskola, Szakközépiskola és Kollégium |
2011 Magyar Diáksport Szövetség |
2012 Pádár Anita labdarúgó |
2013 Futóné Szabó Margit pedagógus |
2014 Kun Marianna pedagógus |
2015 Varga János KSE labdarúgó edző |
2016 Orosz István pedagógus |
2017 Kun László Attila pedagógus |
2018 Lévainé Kovács Róza pedagógus |
2019 Egyed Zsolt sakk szakosztály vezetője |
2020 Balog Edit Judit pedagógus |
2021 Eisenkrammer Károly sportszervező (Vuelta) |
2022 Jobbágy Gergő László a Sütő Kézisuli Sporegyesület edzője |
2023 Gonzales I Llussá Jordi testvér Szent Pál Marista Általános Iskola |
2024 Keserű Sándor, a Karcagi Sport Egyesület úszó szakedzője |
2024 Nagyné Sütő Marianna, a Karcagi Kováts Mihály Általános Iskola testnevelő tanára, a Sütő Kézisuli edzője |
Évszám Díjazott |
---|
1993 Dobos István nyugalmazott középiskolai tanár |
1993 Győri Lászlóné óvónő |
1993 Dr. Sántha József nyugalmazott főorvos |
1993 Valter Jánosné tanár |
1994 Csináth Sándorné óvónő |
1994 Koppány Mária zongora-szolfézs szakos tanár |
1994 Vadász Lajosné tanítónő (elhunyt) |
1994 Dr. Nyíri Lászlóné könyvtáros |
1995 Magyar Istvánné óvónő |
1995 Dr. Fábián Lajosné tanító |
1995 Vál Tamásné tanár |
1995 Rideg István középiskolai tanár |
1995 Mészáros Ferenc zenetanár, karnagy |
1996 Széll Attiláné óvónő |
1996 Katona Mihályné tanár |
1996 Kiss Pálné tanár |
1996 Dr. Varga Gyöngyi középiskolai tanár |
1996 Varga Zoltánné tanár |
1997 Czice Józsefné óvónő |
1997 Gyökeres Mária tanár |
1997 Pánti Ildikó tanár |
1997 Dr. Bellon Tiborné könyvtáros |
1998 Molnár Józsefné óvodapedagógus |
1998 Sarkadi Sándorné pedagógus |
1998 Szabó Julianna tanítónő |
1998 Petrov Istvánné középiskolai tanár |
1998 Zbiskó Zoltán zenetanár |
1999 Szepesvári Antalné óvónő |
1999 Balogh Erzsébet tanítónő |
1999 Z. Tóth Györgyné tanár |
1999 Juhász István tanár |
1999 Feigné Majláth Ibolya tanár |
2000 Kurucz Jánosné óvodapedagógus |
2000 Fazekas Mária tanár |
2000 Petri Lajosné tanár |
2000 Türke Jánosné Művelődési Központ igazgatója |
2001 Sipos Antalné tanár |
2001 Túrmezei Sándor tanár |
2001 Dr. Selmeczi Pál nyugalmazott főorvos |
2002 Erdei Lajosné óvodapedagógus |
2002 Kiss Ferencné pedagógus |
2002 Bugyik Lászlóné igazgató |
2002 Tóth Imréné tanító |
2002 Kézdi Zoltán Pál karnagy |
2003 Szabóné Szentesi Mária óvodapedagógus |
2003 Molnár Istvánné pedagógus |
2003 Nyitrai Károlyné pedagógus |
2003 Kurucz János nyugalmazott középiskolai tanár (elhunyt) |
2003 Daróczi Erzsébet újságíró |
2004 Tapasztó Lajosné óvodapedagógus |
2004 Bokor Józsefné pedagógus |
2004 Plósz Csilla zenepedagógus |
2004 Márkus Ica a Magyar Rádió nótaénekese |
2005 Ézsiás Antal a Szentannai Sámuel Mezőgazdasági Szakközépiskola, Gimnázium és Kollégium középiskolai tanára |
2005 Ecsedi Irén, a Kiskulcsosi Általános Iskola igazgatója |
2005 Szarka Lászlóné, a Madarász Imre Egyesített Óvoda vezetője |
2005 Dr. Kenyeresné Zagyva Ágnes Róza a Györffy István Általános Iskola tanára |
2005 Tóth László népi iparművész, népi játék és népi bútorkészítő |
2006 Gulyás Ferencné óvodapedagógus |
2006 Dr. Blaskó Lajosné pedagógus |
2006 Lévainé Kovács Róza pedagógus |
2006 Juhászné Zsadányi Erzsébet igazgató |
2006 Dr. Bartha Júlia muzeológus |
2007 Kapocsi Lőrincné óvodapedagógus |
2007 Kovács Miklósné pedagógus |
2007 Chrappánné Papp Ágnes, pedagógus |
2007 Tóth Imre pedagógus |
2008 Halász Andrásné, óvodapedagógus |
2008 Kovácsné Szendrei Borbála, pedagógus, Arany János Ált. Iskola |
2008 Takácsné Csikós Anikó, pedagógus |
2008 Major János pedagógus |
2009 Tóth Istvánné óvodapedagógus |
2009 Dede Erzsébet, pedagógus, Kováts M.Ált.Iskola |
2009 néhai Bíró Lászlóné (Kováts M. Ált.Isk. tanár) |
2009 Kárpáti Jenő, nyugalmazott pedagógus |
2010 Benéné Kecskeméti Anna óvodapedagógus |
2010 Posztósné Gyarmati Éva pedagógus |
2010 Ferencziné Varga Ildikó pedagógus |
2010 Spisák Dezső igazgatóhelyettes |
2010 Oroszné Millinkhoffer Rita táncpedagógus |
2011 Andrási Tiborné óvodapedagógus |
2011 Ládiné Roncsek Ilona pedagógus, Arany János Általános Iskola |
2011 Szakályné Kollát Emese tanár, Györffy István Általános Iskola |
2011 Egyedné Szűcs Judit tanár, Szentannai Sámuel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
2012 Dr. Kovácsné Mikola Éva pedagógus |
2012 Fejes Lászlóné népművész |
2012 Gyökeresné Tóth Mária pedagógus |
2012 Kunné Nánási Mónika óvodapedagógus |
2012 Molnár Sándorné pedagógus |
2013 Horváthné Pandur Tünde Róza pedagógus |
2013 Nagy Éva pedagógus |
2013 Ökrösné Kara Judit óvodapedagógus |
2013 Pardy Károlyné pedagógus |
2014 Dr. Nagyné Serfőző Éva pedagógus |
2014 Hopka Józsefné óvodapedagógus |
2014 Lakatos Mihályné pedagógus |
2014 Nyiriné Kátai Katalin pedagógus |
2014 Vargáné Györfi Erzsébet népi iparművész |
2015 Dorkovics Ágnes pedagógus |
2015 Gyökeres Sándor pedagógus |
2015 Kalocsai Lászlóné pedagógus |
2015 Perge Tiborné óvodapedagógus |
2016 Bereczkiné Nagy Erzsébet pedagógus |
2016 Romhányi Sándorné óvodapedagógus |
2017 Dr. Szabó Jánosné pedagógus |
2017 Molnárné Győri Erika óvodapedagógus |
2017 Nagy Jánosné pedagógus |
2017 Nagytiszteletű Koncz Tibor elnök-lelkész |
2018 Kolostyák Gyula magyar nóta énekes |
2018 Gánóczy Ferenc pedagógus |
2018 Csináthné Bakó Éva Erzsébet pedagógus |
2018 Gyulainé Nagy Zsuzsanna óvodapedagógus |
2018 Csányiné Nagy Juliánna pedagógus |
2019 Nagyné Varga Csilla óvodapedagógus |
2019 Rusóiné Szabó Magdolna pedagógus |
2019 Nagy Józsefné pedagógus |
2019 Kolostyákné Pljesovszki Zsuzsanna pedagógus |
2019 Kovácsné Kerekes Katalin közművelődési szakember |
2020 Harsányiné Szabó Ilona óvodapedagógus |
2020 Nt. Konczné Lehoczky Krisztina református lelkész, vallástanár |
2020 Dedinszkiné Tóth katalin pedagógus |
2020 Dr. Pintér Zoltán Árpád pedagógus |
2020 Sótiné Szathmári Dóra igazgató helyettes |
2021 Galsi-Nagy Andrea MIEO óvodapedagógus |
2021 Gulyás Zsolt plébános |
2021 Földváriné Simon Ilona Anna a Karcagi Nagykun Református Ált. Iskola igazgatója |
2021 Alexa Józsefné a Szent Pál Marista Általános Iskola pedagógusa |
2022 Balajtiné Sütő Margit óvodapedagógus Madarász Imre Egyesített Óvoda |
2022 Pallagi Bernadette pedagógus Györffy István Katolikus Általános Iskola |
2022 Török Csilla pedagógus KÁIAMI Kiskulcsosi Általános Iskolai Tagintézménye |
2022 Poórné Tassi Ildikó pedagógus Karcagi Nagykun Református Gimnázium |
2022 Bartha András fafaragó népi iparművész |
2023 Nagy Tiborné óvodapedagógus Madarász Imre Egyesített Óvoda |
2023 Házi-Sáray Mária pedagógus KÁIAMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézmény |
2023 Birizló Csaba pedagógus Györffy István Katolikus Általános Iskola |
2023 Barkóczi Zoltán előadóművész |
2024 Ferenczi Péter Tamásné, a Karcagi Nagykun Református Általános Iskola és Talentum Óvoda tanítója, a Karcagi Református Gyülekezet Sola Gratia kórus vezetője |
2024 Szabó Péterné, a Déryné Kulturális, Turisztikai, Sport Központ és Könyvtár könyvtáros tanára |
2024 Kabai László, művésztanár |
2024 Mulicz Zoltán, a Déryné Kulturális, Turisztikai, Sport Központ és Könyvtár közművelődési és közönségkapcsolati szakembere |
Évszám Díjazott |
---|
2023 Boruzs Lajosné, a Kádas György Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium pedagógusa |
2023 Futóné Szabó Margit, a Karcagi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Kiskulcsosi Általános Iskolai Tagintézményének pedagógusa |
2023 Jobbágy Ildikó Mária, a Karcagi Nagykun Református Általános Iskola és Talentum Óvoda pedagógusa |
2023 Kovács Miklós Istvánné, a Györffy István Katolikus Általános Iskola és Szent Erzsébet Óvoda intézményvezetője |
2023 Dobos Lászlóné, a Karcagi Nagykun Református Gimnázium pedagógusa |
2023 Kálmán István, a Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium pedagógusa |
2023 Vargáné Glatz Júlia, a Karcagi SZC Varró István Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium oktatója |
Évszám Díjazott |
---|
1997 Dániel István rendőrszázados |
2000 Márki Sándor Karcag Város Bűnmegelőzési, Közbiztonsági, Vagyonvédelmi Egyesület elnöke (elhunyt) |
2001 Lévai Kálmán tűzoltó alezredes, Karcag Városi Önkormányzat Hivatásos Tűzoltósága Parancsnoka |
2002 Majláth Sándor rendőr alezredes, a Karcag Városi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztály vezetője |
2003 Őrlős Tibor rendőr törzszászlós a Karcagi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztály, Közrendvédelmi Alosztály körzeti megbízottja |
2004 Terbócs József rendőr főhadnagy |
2005 Dr. Mihály László rendőr őrnagy Karcagi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály vezetője |
2006 Teleki Zoltán rendőr főhadnagy, a Karcagi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály Nyomozó Alosztályának vezetője |
2006 Dr. Házi István rendőr dandártábornok, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrkapitánya |
2007 Sóti Gábor, tűzoltó őrnagy |
2008 Szőke József főtörzszászlós, Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály, Felderítő Alosztály mb. alosztályvezetője |
2010 Mészáros László, a Karcag Városi Önkormányzat Városgondnoksága mezőőre |
2012 Vinis Zsolt r.őrnagy |
2013 Ling Róbert r.őrnagy |
2014 Szendrey Kálmán r. hadnagy |
2015 Sebők János tűzoltó őrnagy |
2016 Ecsedi Sándor László tűzoltószázados |
2106 Laboncz Mihály c.r. főtörzszászlós |
2017 Kele János r. őrnagy |
2018 Vajó Imre c. r. törzszászlós |
2018 Borsos Imre tü. százados |
2019 Pintér Sándor Gábor tű. százados |
2019 Fekete Zsolt r. főtörzsőrmester |
2020 Tamasi Csaba r. zászlós |
2020 Kovács Krisztián tű. főhadnagy |
2021 Németh Mátyás Zoltán mezőőr |
2022 Vajó Sándor c.tű.őrgy. kiemelet főelőadó Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Karcagi Katasztrófavédelmi Kirendeltség |
2022 Jenei József r.alezr. osztályvezető Karcagi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály |
2023 Béziné Mészáros Mónika ra., a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság/ Karcagi Katasztrófavédelmi Kirendeltség ügykezelője |
2023 Ábrahám István r. főtörzsőrmester, Karcagi Rendőrkapitányság, Bűnügyi Osztály technikusa |
Évszám Díjazott |
---|
2018 Lévainé Olajos Cecília nappali ellátásvezető (Idősek Klubja) |
2018 Csízi Mária Katalin terápiás munkatárs (Idősek Otthona) |
2019 Fazekas Lajosné egészségügyi dolgozó |
2019 Fazekas Irén szociális dolgozó |
2020 Kovácsné Szabó Ágnes |
2020 Horváthné Vass Erzsébet |
2021 Karcagi Mentőállomás dolgozói |
2021 KTKT Szociális Szolgáltató Központ dolgozói |
2021 KTKT Bölcsőde Intézménye dolgozói |
2021 KTKT Idősek Otthona és Háziorvosi Intézmény dolgozói |
2021 Kátai Gábor Kórház dolgozói |
2021 Dr. Fazekas Katalin – Kátai Gábor Kórház főorvosa |
2021 Sánta Jánosné – a KTKT Bölcsőde Intézménye – kisgyermeknevelője |
2021 Simon Éva – a KTKT Idősek Otthona és Háziorvosi Intézmény – intézményvezető helyettese |
2022 Vajóné Szabó Zsuzsanna a KTKT Idősek Otthona és Háziorvosi Intézmény vezető ápolója |
2022 Pesti Csaba Barnabásné a Kátai Gábor Kórház vezető ápolója |
2022 Szentesiné Kosztolnik Beáta Mónika a KTKT Szociális Szolgáltató Központ asszisztense |
Évszám Díjazott | |
---|---|
2023 Dr. Farkas Béla – | a Karcagi Kátai Gábor Kórház szülész-nőgyógyász osztályvezető főorvosa |
Évszám Díjazott | |
---|---|
2023 Ökrösné Sári Anita – | a Karcagi Kátai Gábor Kórház szociális szervezője |
2023 Törőcsik Lajos Zoltánné – | a Karcagi Többcélú Kistérségi Társulás Szociális Szolgáltató Központ terápiás munkatársa |
2023 Janó Mária – | a Karcagi Többcélú Kistérségi Társulás Idősek Otthona és Háziorvosi Intézmény terápiás munkatársa |
2023 a Karcagi Többcélú Kistérségi Társulás Idősek Otthona és Háziorvosi Intézmény „Főzőkonyha” munkatársai | |
2023 Szűcs Imréné – | a Karcagi Többcélú Kistérségi Társulás Bölcsőde Intézménye konyhalánya |
Évszám Díjazott |
---|
2022 Nagy Imre c.tű.ftörm. |
2023 Ferenczi Sándorné, ezüstkoszorús mester kutyakiképző |
2024 Fehér Károlyné társadalmi gondozó |
Nagykunságért díj
Nagykunságért díjban részesülőkÉvszám Díjazott |
---|
1990 Dr. Szabó Lajos Kunhegyes helytörténész |
1991 Zsoldos István Kisújszállás helytörténész |
1992 Dr. Nyíri László Karcag agrárkutató |
1993 Dr. Örsi Julianna Túrkeve néprajzkutató |
1994 Dr. Ötvös László Kunmadaras művelődéstörténész |
1995 Dr. Bellon Tibor Karcag néprajzkutató |
1996 Baldaszti József Kunszentmárton tanár-helytörténeti kutató |
1997 Dr. Tóth Albert Kisújszállás főiskolai tanár |
1998 Túri Imre Túrkeve testnevelő tanár |
1999 Cs. Molnár Anna Mesterszállás tanítónő |
2000 Dr. Ducza Lajos Kisújszállás agrármérnök- helytörténet kutató |
2001 Józsa László Kunszentmárton helytörténeti kutató |
2002 Körmendi Lajos Berekfürdő író-újságíró |
2003 Oláh Lajos helytörténeti kutató Kunhegyes |
2004 Dr. Szathmári István nyelvész professzor Kisújszállás |
2005 Füleki Gábor festőművész Túrkeve |
2006 Csíkos Sándor Jászai-díjas színművész Karcag |
2007 Györfi Sándor, szobrászművész |
2008 Horváth György, nagykun főkapitány |
2009 Szenti Ernő festőművész, Kisújszállás |
2010 Dr. Bartha Júlia néprajztudós |
2011 Dr. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter |
2012 Illésy Ádám nagykunkapitány, Kisújszállás |
2013 Nagykun Táncegyüttes, Kisújszállás |
2014 Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Karcag |
2015 Tóth Lajosné nyugalmazott könyvtáros, Kisújszállás |
2017 Dr. Sántha József nyugalmazott főorvos |
2019 Víg Márta kunhegyesi helytörténész |
2020 dr. Nagy Molnár Miklós György Múzeum igazgató |
2022 Czupp Pál fafaragó, Kunhegyes |
Kántor Sándor Díj
Kántor Sándor Díjban részesülőkÉvszám Díjazott |
---|
2003 Szűcs Imre |
2015 Kovács László |